D332M29Z5UL63J5R
Mfr.Part #
D332M29Z5UL63J5R
Description
CAP CER 3300PF 500V Z5U RADIAL
Ceramic Capacitors
Height :
11.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Lead Pitch :
5.0038mm
Series :
D
Terminal Shape :
Wire
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Termination :
Radial
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±20%
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Through Hole
Dielectric Material :
Ceramic
Multilayer :
No
Number of Terminations :
2
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Package / Case :
Radial, Disc
Size Code :
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated :
500V
Published :
Width :
4mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Characteristics Code :
Z5U
Capacitance :
3300pF
Terminal Pitch :
5mm
Size / Dimension :
0.295Dia 7.50mm
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Length :
7.5mm
Lead/Base Style :
Kinked
Datasheets
D332M29Z5UL63J5R
Vishay D332M29Z5UL63J5R
D 3300pF 500V Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.295Dia 7.50mm -30°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc