D330G25U2JL6UJ5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D330G25U2JL6UJ5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 500V U2J RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Pitch :
5mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead/Base Style :
Kinked
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
U2J
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Characteristics Code :
U2J
HTS Code :
Termination :
Radial
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
33pF
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Published :
Multilayer :
No
Package / Case :
Radial, Disc
Lead Diameter :
600 µm
Packing Method :
Ammo Pack
Composition :
Ceramic
Mount :
Through Hole
Depth :
4mm
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size Code :
Series :
D
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.256Dia 6.50mm
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
D330G25U2JL6UJ5R
Vishay D330G25U2JL6UJ5R
D 33pF 500V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.256Dia 6.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
D330G25U2JL6UJ5R Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.256Dia 6.50mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is U2J.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 5mm.
D330G25U2JL6UJ5R Features
a size/dimension of 0.256Dia 6.50mm