D330G25C0GL63J5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D330G25C0GL63J5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 500V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Lead Pitch :
5.0038mm
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
D
Tolerance :
±2%
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Packaging :
Bulk
Temperature Characteristics Code :
C0G
Termination :
Radial
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Pbfree Code :
yes
Height :
10.5mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
33pF
Lead/Base Style :
Kinked
HTS Code :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Package / Case :
Radial, Disc
Terminal Shape :
Wire
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated :
500V
Dielectric :
C0G
Width :
4mm
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Through Hole
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Multilayer :
No
Size / Dimension :
0.256Dia 6.50mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
6.5mm
Terminal Pitch :
5mm