D25BJ101K1BX
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D25BJ101K1BX
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
Nonstandard SMD
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 100V BG SMD
Stock
100
In Stock :
100
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, SLCC
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tray
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Size / Dimension :
0.025Lx0.025W 0.64mmx0.64mm
Series :
Border Cap®
Feature :
Bonding Mountable, Single Layer
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
BG
Package / Case :
Nonstandard SMD
Capacitance :
100pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
D25BJ101K1BX
Knowles Precision D25BJ101K1BX
Border Cap® 100pF 100V Ceramic Capacitor ±10% BG 0.025Lx0.025W 0.64mmx0.64mm -55°C~125°C Bonding Mountable, Single Layer Surface Mount, SLCC Nonstandard SMD