D2547P25
- Mfr.Part #
- D2547P25
- Manufacturer
- Broadcom
- Description
- LASER MODULE
- Manufacturer :
- Broadcom
- Product Category :
- Operating Temperature (Max) :
- 75°C
- Mounting Feature :
- Surface Mount
- Published :
- 1996
- Forward Current-Max :
- 0.225A
- Forward Voltage-Max :
- 2.5V
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- Peak Wavelength :
- 1557 nm
- Reach Compliance Code :
- Compliant
- Operating Temperature (Min) :
- -5°C