D223Z39Z5UH6UJ5R
Mfr.Part #
D223Z39Z5UH6UJ5R
Description
CAP CER 0.022UF 100V Z5U RADIAL
Capacitance :
0.022µF
Min Operating Temperature :
-30°C
Tolerance :
-20% +80%
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Package / Case :
Radial, Disc
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead/Base Style :
Kinked
Factory Lead Time :
10 Weeks
Dielectric :
Y5P
Lead Pitch :
5.0038mm
Mounting Type :
Through Hole
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Temperature Coefficient :
Z5U
Mount :
Through Hole
Datasheets
D223Z39Z5UH6UJ5R
Vishay D223Z39Z5UH6UJ5R
D 0.022μF 100V Ceramic Capacitor -20% +80% Z5U 0.394Dia 10.00mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc