D13002F12V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D13002F12V
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Description
MCU H8/300H / H8/3002
Stock
34
In Stock :
34
Manufacturer :
Product Category :
Microcontrollers
Series :
H8® H8/300H
Core Processor :
H8/300H
Core Size :
16-Bit
Product Status :
Active
Package :
Bulk
Data Converters :
A/D 8x10b
Program Memory Type :
ROMless
Base Product Number :
D13002
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 5.5V
Speed :
12MHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 75°C (TA)