D0220SD-35-4002FN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D0220SD-35-4002FN
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
Package / Case
125
Datasheet
Download
Description
DISPLAY VFD DOT MAT 2X20 5MM
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Product Category :
Display Format :
20 x 2
Factory Lead Time :
14 Weeks
Format :
5 x 7 Dots
Max Operating Temperature :
85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Bulk
Published :
Character Size :
5.00mm Hx3.50mm W
Min Operating Temperature :
-40°C
Outline L x W x H :
125.00mm x 35.00mm x 7.80mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Display Type :
Character
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
125
Datasheets
D0220SD-35-4002FN
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FLAT FLEX CABLE 20P 1.0MM