CY7C199C-15VXCT
Mfr.Part #
CY7C199C-15VXCT
Package / Case
28-BSOJ (0.300, 7.62mm Width)
Description
IC SRAM 256KBIT PARALLEL 28SOJ
Memory
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Access Time :
15ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
28-SOJ
Write Cycle Time - Word, Page :
15ns
Lead Free :
Lead Free
Memory Format :
SRAM
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Interface :
Parallel
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Memory Size :
256Kb 32K x 8
Memory Interface :
Parallel
Frequency :
15GHz
Base Part Number :
CY7C199
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Package / Case :
28-BSOJ (0.300, 7.62mm Width)
Published :
Max Operating Temperature :
70°C
Memory Type :
Volatile
Min Operating Temperature :
0°C
Number of Pins :
28
Datasheets
CY7C199C-15VXCT
Introducing Memory Infineon Technologies CY7C199C-15VXCT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:CY7C199, Operating Temperature:0°C~70°C TA, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:28-BSOJ (0.300, 7.62mm Width), Number of Pins:28, CY7C199C-15VXCT pinout, CY7C199C-15VXCT datasheet PDF, CY7C199C-15VXCT amp .Beyond Memory Infineon Technologies CY7C199C-15VXCT ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.