CY7C0852V-133AXCT
Mfr.Part #
CY7C0852V-133AXCT
Package / Case
176-LQFP
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 176TQFP
Memory
Additional Feature :
PIPELINED ARCHITECTURE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
Surface Mount :
yes
Pin Count :
176
Width :
24mm
Access Time (Max) :
4.4 ns
Height Seated (Max) :
1.6mm
Clock Frequency :
133MHz
ECCN Code :
3A991.B.2.A
HTS Code :
Memory Density :
4718592 bit
Terminal Position :
QUAD
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
176
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3.135V
Reach Compliance Code :
Unknown
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Functions :
1
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Base Part Number :
CY7C0852
Memory Type :
Volatile
Terminal Pitch :
0.5mm
Published :
3 (168 Hours)
Memory Width :
36
Organization :
128KX36
Package / Case :
176-LQFP
Length :
24mm
Memory Interface :
Parallel
Supply Voltage :
3.3V