CY7C0852V-133AXC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CY7C0852V-133AXC
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
176-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 176TQFP
Stock
76
In Stock :
76
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Packaging :
Tray
Memory Type :
Volatile
Memory Format :
SRAM
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Memory Width :
36
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Position :
QUAD
Number of Functions :
1
Additional Feature :
PIPELINED ARCHITECTURE
Access Time (Max) :
4.4 ns
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.465V
Qualification Status :
COMMERCIAL
Width :
24mm
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Terminal Pitch :
0.5mm
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
Height Seated (Max) :
1.6mm
Package / Case :
176-LQFP
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Pin Count :
176
Length :
24mm
JESD-30 Code :
S-PQFP-G176
Surface Mount :
yes
Reach Compliance Code :
Unknown
Memory Density :
4718592 bit
Memory Interface :
Parallel
Clock Frequency :
133MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
176
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3.135V