CY7C025-15AXC
Mfr.Part #
CY7C025-15AXC
Memory
Mounting Type :
Surface Mount
Output Characteristics :
3-STATE
JESD-609 Code :
e3
Write Cycle Time - Word, Page :
15ns
I/O Type :
COMMON
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tray
Length :
14mm
Operating Supply Voltage :
5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Sync/Async :
ASYNCHRONOUS
Nominal Supply Current :
300mA
Standby Current-Max :
0.015A
Base Part Number :
CY7C025
Height Seated (Max) :
1.6mm
Lead Free :
Lead Free
Density :
128 kb
Organization :
8KX16
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Word Size :
16b
Address Bus Width :
26b
Number of Terminations :
100
Memory Width :
16
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Memory Size :
128Kb 8K x 16
Pin Count :
100
Published :
Power Supplies :
5V
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Access Time (Max) :
15 ns
Mount :
Surface Mount
Number of Ports :
2
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
20
Supply Voltage :
5V
Memory Type :
Volatile
Number of Pins :
Radiation Hardening :
No
Terminal Pitch :
0.5mm
Frequency :
15GHz