CY62148BLL-70ZXI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CY62148BLL-70ZXI
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
32-SOIC (0.400, 10.16mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 32TSOP II
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Supplier Device Package :
32-TSOP II
Mounting Type :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Write Cycle Time - Word, Page :
70ns
Series :
MoBL®
Interface :
Parallel
Base Part Number :
CY62148
Package / Case :
32-SOIC (0.400, 10.16mm Width)
Min Operating Temperature :
-40°C
Access Time :
70ns
Frequency :
70GHz
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Max Operating Temperature :
85°C
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Memory Size :
4Mb 512K x 8
Memory Format :
SRAM
Packaging :
Tray
Memory Type :
Volatile
Memory Interface :
Parallel
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CY62148BLL-70ZXI
Introducing Memory Infineon Technologies CY62148BLL-70ZXI from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Base Part Number:CY62148, Package / Case:32-SOIC (0.400, 10.16mm Width), Operating Temperature:-40°C~85°C TA, CY62148BLL-70ZXI pinout, CY62148BLL-70ZXI datasheet PDF, CY62148BLL-70ZXI amp .Beyond Memory Infineon Technologies CY62148BLL-70ZXI ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.