CY39100V256B-83BBC
Mfr.Part #
CY39100V256B-83BBC
Package / Case
FBGA
Description
LOADABLE PLD, 15NS, 1536-CELL
Stock
164
In Stock :
164
Number of Terminations :
256
Number of I/O :
180
Terminal Position :
BOTTOM
Supply Voltage-Max (Vsup) :
2.7V
Output Function :
MACROCELL
Propagation Delay :
15 ns
Number of Macro Cells :
1536
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Pitch :
1mm
Surface Mount :
yes
Terminal Form :
Ball
JTAG BST :
yes
Temperature Grade :
COMMERCIAL
Max Operating Temperature :
70°C
Pin Count :
256
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.3V
Package / Case :
FBGA
Width :
17mm
RAM Size :
30kB
Supply Voltage :
2.5V
HTS Code :
Terminal Finish :
TIN LEAD
Peak Reflow Temperature (Cel) :
225
Height Seated (Max) :
1.6mm
Speed Grade :
83
Turn On Delay Time :
15 ns
Min Operating Temperature :
0°C
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Memory Type :
SRAM
Organization :
0 DEDICATED INPUTS, 180 I/O
Programmable Logic Type :
LOADABLE PLD
JESD-609 Code :
e0
Frequency (Max) :
83MHz
Power Supplies :
1.5/3.32.5/3.3V
Number of Pins :
Length :
17mm
Radiation Hardening :
No
Additional Feature :
ALSO OPERATES WITH 3.3V SUPPLY VOLTAGE