CY2XF32FLXCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CY2XF32FLXCT
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
6-CLCC
Datasheet
Download
Description
IC OSC XTAL PROG 6CLCC
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Programmable Timers and Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Base Part Number :
CY2XF32
Number of Pins :
6
Additional Feature :
ALSO OPERATES WITH 3.3V SUPPLY
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
0°C~70°C
Frequency :
8MHz~200MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Load Capacitance :
15pF
Lead Free :
Lead Free
Terminal Position :
Dual
Power Supplies :
2.5/3.3V
Pin Count :
6
Number of Outputs :
1
Radiation Hardening :
No
Supply Voltage :
2.5V
Operating Supply Current :
110mA
Frequency Stability :
35 PPM
Published :
Number of Terminations :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
6-CLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
2.375V~3.465V
Depth :
3.2mm
Type :
Oscillator, Crystal
Length :
5mm
Operating Supply Voltage :
3.465V
Surface Mount :
yes
Datasheets
CY2XF32FLXCT
Infineon Technologies CY2XF32FLXCT
Programmable Timers and Oscillators Infineon Technologies CY2XF32FLXCT Overview
CY2XF32FLXCT Features
  • Compact 6CLCC packaging that fits easily into a variety of electronic assemblies.
CY2XF32FLXCT Applications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Texas Instruments
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
  • Texas Instruments
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
    IC OSC PROG TIMER 100KHZ 14SOIC
  • Nexperia
    IC OSC PROG TIMER 36MHZ 14SOIC