CX2520DB13560D0GPSC1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CX2520DB13560D0GPSC1
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Crystals
Type :
MHz Crystal
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Frequency :
13.56MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Load Capacitance :
8pF
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Operating Mode :
Fundamental
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150Ohms
Series :
CX2520DB, Kyocera
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm