CWU24125-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWU24125-10
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
Package / Case
Hockey Puck
Datasheet
Download
Description
SSR RELAY SPST-NO 125A 24-280V
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Product Category :
Solid State Relays
Output Type :
AC
Series :
CW24
Max Supply Voltage (AC) :
280V
Termination :
Screw
Max Operating Temperature :
80°C
REACH SVHC :
No SVHC
Max Voltage Rating (AC) :
280V
Published :
Voltage - Load :
24V~280V
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
6 Weeks
Termination Style :
Screw Terminal
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Input :
20V~280VAC 20V~48VDC
Current Rating :
125A
Package / Case :
Hockey Puck
Load Current :
125A
Min Operating Temperature :
-40°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Supply Voltage (AC) :
24V
Mounting Type :
Chassis Mount
Datasheets
CWU24125-10
Sensata Technologies – Crydom CWU24125-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V