CVS575-622.080
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CVS575-622.080
Manufacturer
Crystek Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCSO 622.0800MHZ LVPECL
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Strip
Max Operating Temperature :
70°C
Max Supply Current :
82mA
Max Supply Voltage :
3.6V
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
6-SMD, No Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
2.4892mm
Frequency :
622.08MHz
Function :
Enable/Disable
Min Supply Voltage :
3V
Length :
7.493mm
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.295Lx0.200W 7.50mmx5.08mm
Series :
CVS575
Number of Pins :
6
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Output :
LVPECL
Current - Supply (Max) :
82mA Typ
Frequency Stability :
±150ppm
Type :
VCSO (SAW)
Voltage - Supply :
3.3V
Width :
5.08mm
Min Operating Temperature :
-20°C