CVQ175K14RL1
Mfr.Part #
CVQ175K14RL1
Package / Case
Disc 14mm
Description
MOV CV + 175 K 14 R L1
Active
Base Product Number :
CVQ175K
Varistor Voltage (Max) :
297 V
Varistor Voltage (Min) :
243 V
Maximum AC Volts :
175 V
Package / Case :
Disc 14mm
Energy :
108J
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Capacitance @ Frequency :
800 pF @ 1 kHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Maximum DC Volts :
225 V
Features :
Current - Surge :
6 kA
Varistor Voltage (Typ) :
270 V
Datasheets
CVQ175K14RL1
Introducing Bourns, Inc. CVQ175K14RL1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 14mm, Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA), Mounting Type:Through Hole, CVQ175K14RL1 pinout, CVQ175K14RL1 datasheet PDF, CVQ175K14RL1 amp .Beyond Bourns, Inc. CVQ175K14RL1 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.