CVPD-970X-622.080
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CVPD-970X-622.080
Manufacturer
Crystek Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Mount :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
80mA
Base Resonator :
Crystal
Width :
9.144mm
Type :
VCXO
Length :
14.1986mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Supply :
3.3V
Max Operating Temperature :
85°C
Number of Pins :
6
Series :
CVPD-970
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Supply Current :
80mA
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Height :
5.3086mm
Output :
LVPECL
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Strip
Frequency :
622.08MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.559Lx0.360W 14.20mmx9.14mm
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm