CTTF0201HCF-2N5B
Mfr.Part #
CTTF0201HCF-2N5B
Description
FIXED IND 2.5NH0.1NH SMD
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Q @ Freq :
10 @ 500MHz
Current Rating (Amps) :
450 mA
Size / Dimension :
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±0.1nH
Height - Seated (Max) :
0.011 (0.28mm)
Inductance :
2.5 nH
Series :
CTTF0201HCF
Datasheets
CTTF0201HCF-2N5B
Central Technologies CTTF0201HCF-2N5B
CTTF0201HCF-2N5B datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD