CTTF0201HCF-2N2B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTTF0201HCF-2N2B
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2NH0.1NH SMD
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
2.2 nH
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Ratings :
Tolerance :
±0.1nH
Height - Seated (Max) :
0.011 (0.28mm)
Material - Core :
Current Rating (Amps) :
500 mA
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Current - Saturation (Isat) :
Package :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Q @ Freq :
10 @ 500MHz
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Type :
Thin Film
Features :
Series :
CTTF0201HCF
Size / Dimension :
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Datasheets
CTTF0201HCF-2N2B
Central Technologies CTTF0201HCF-2N2B
CTTF0201HCF-2N2B datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD