CTTF0201F-3N2S
Mfr.Part #
CTTF0201F-3N2S
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
FIXED IND 3.2NH0.3NH SMD
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Ratings :
Q @ Freq :
8 @ 500MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
50 MHz
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Type :
MHz Crystal
Series :
SXT214
Load Capacitance :
21pF
Tolerance :
±0.3nH
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Frequency Tolerance :
±25ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Supplier Device Package :
Package :
Bulk
Inductance :
3.2 μH
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Material - Core :
Current Rating (Amps) :
150 mA
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.50mm)
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Operating Mode :
Fundamental
Datasheets
CTTF0201F-3N2S
Central Technologies CTTF0201F-3N2S
CTTF0201F-3N2S datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD