CTSL1112F-103J
Mfr.Part #
CTSL1112F-103J
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Description
100UH RADIAL SHLDED FIX INDUCTOR
Stock
1
In Stock :
1
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Frequency - Self Resonant :
380kHz
Ratings :
Inductance :
10 mH
Type :
Q @ Freq :
30 @ 79.6kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Material - Core :
DC Resistance (DCR) :
18Ohm Max
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.441" Dia (11.20mm)
Current - Saturation (Isat) :
Series :
CTSL1112F
Supplier Device Package :
Radial
Package :
Bulk
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Datasheets
CTSL1112F-103J
Central Technologies CTSL1112F-103J
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD