CTSD10F-471M
Mfr.Part #
CTSD10F-471M
Package / Case
Nonstandard
Description
470UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
470 µH
Material - Core :
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Series :
CTSD10F
DC Resistance (DCR) :
15.125Ohm
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.205 L x 0.205 W (5.20mm x 5.20mm)
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
110mA
Datasheets
CTSD10F-471M
Central Technologies CTSD10F-471M
CTSD10F-471M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD