CTS7F-821K
Mfr.Part #
CTS7F-821K
Description
AXIAL LEADED SHIELDED INDUCTOR
Current Rating (Amps) :
437 mA
Type :
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
247mOhm
Series :
CTS7F
Tolerance :
±10%
Inductance :
820 µH
Package :
Bulk
Size / Dimension :
0.300 Dia x 0.725 L (7.62mm x 18.41mm)
Datasheets
CTS7F-821K
Central Technologies CTS7F-821K
CTS7F-821K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD