CTS7F-393K
Mfr.Part #
CTS7F-393K
Package / Case
4-SMD, No Lead
Inductance :
39 mH
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
DC Resistance (DCR) :
14.16Ohm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
24.576 MHz
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Shielding :
Shielded
Operating Mode :
Fundamental
Frequency Tolerance :
±10ppm
Material - Core :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120 Ohms
Series :
SXT214
Frequency Stability :
±30ppm
Load Capacitance :
10pF
Current Rating (Amps) :
43 mA
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.50mm)
Type :
MHz Crystal
Datasheets
CTS7F-393K
Central Technologies CTS7F-393K
CTS7F-393K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD