CTLL2012SF-12NJ
Mfr.Part #
CTLL2012SF-12NJ
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
SMD HIGH FREQCER MULTIL INDUCTOR
Stock
22
In Stock :
22
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Features :
Current - Saturation (Isat) :
Type :
Multilayer
Current Rating (Amps) :
300 mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Ceramic
Ratings :
Inductance :
12 nH
Q @ Freq :
15 @ 100MHz
Supplier Device Package :
0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Series :
CTLL2012SF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
1.9GHz
Datasheets
CTLL2012SF-12NJ
Central Technologies CTLL2012SF-12NJ
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD