CTLL1005SF-1N5S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTLL1005SF-1N5S
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
1.5NH SMD CER MULTIL INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Current Rating (Amps) :
300 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Type :
Multilayer
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Features :
Series :
CTLL1005SF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Material - Core :
Ceramic
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current - Saturation (Isat) :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Inductance :
1.5 nH
Tolerance :
±0.3nH
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Product Status :
Active
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Datasheets
CTLL1005SF-1N5S
Central Technologies CTLL1005SF-1N5S
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD