CTHFW2915F-2R2M
Mfr.Part #
CTHFW2915F-2R2M
Package / Case
2-SMD, Gull Wing
Description
SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Stock
11
In Stock :
11
Package / Case :
2-SMD, Gull Wing
DC Resistance (DCR) :
1.76mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.606" (15.40mm)
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
30 A
Inductance :
2.2 µH
Package :
Bulk
Current - Saturation (Isat) :
100A
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Series :
CTHFW2915F
Size / Dimension :
1.098" L x 1.098" W (27.90mm x 27.90mm)
Type :
Wirewound
Shielding :
Shielded
Datasheets
CTHFW2915F-2R2M
Central Technologies CTHFW2915F-2R2M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD