CTH7F-102K
Mfr.Part #
CTH7F-102K
Description
1000UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
Stock
386
In Stock :
386
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Current - Saturation (Isat) :
400mA
Current Rating (Amps) :
200 mA
Inductance :
1 mH
DC Resistance (DCR) :
2.3Ohm Max
Package / Case :
Frequency - Self Resonant :
1MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.290" Dia x 0.602" L (7.37mm x 15.30mm)
Series :
CTH7F
Datasheets
CTH7F-102K
Central Technologies CTH7F-102K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD