CTGS75F-820K
Mfr.Part #
CTGS75F-820K
Description
82UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Stock
994
In Stock :
994
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
DC Resistance (DCR) :
370mOhm Max
Size / Dimension :
0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Features :
Height - Seated (Max) :
0.217" (5.50mm)
Current - Saturation (Isat) :
780mA
Inductance :
82 µH
Series :
CTGS75F
Frequency - Self Resonant :
Datasheets
CTGS75F-820K
Central Technologies CTGS75F-820K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD