CTDRQ127F-220M
Mfr.Part #
CTDRQ127F-220M
Package / Case
Nonstandard, 4 Lead
Description
22UH SMD DUAL INDUCTR/TRANSFRMR
Product Category :
Arrays, Signal Transformers
Inductance - Connected In Series :
91.72 µH
Package / Case :
Nonstandard, 4 Lead
Current Rating - Parallel :
4 A
Height :
0.315 (8.00mm)
Series :
CTDRQ127F
Package :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Shielded
Mounting Type :
Surface Mount
Current Saturation - Series :
3.78 A
Product Status :
Active
DC Resistance (DCR) - Series :
192mOhm Max
Size / Dimension :
0.492 L x 0.492 W (12.50mm x 12.50mm)
Number of Coils :
2
Current Rating - Series :
2 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) - Parallel :
50.3mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel :
22 µH
Ratings :
Current Saturation - Parallel :
7.57 A
Datasheets
CTDRQ127F-220M
Central Technologies CTDRQ127F-220M
Catalog related products
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD