CTCB1812F-121M
Mfr.Part #
CTCB1812F-121M
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
MULTILAYER FERRITE CHIP BEADS
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Impedance @ Frequency :
120 Ohms @ 100 MHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
180mOhm
Product Status :
Obsolete
Current Rating (Max) :
800mA
Ratings :
Number of Lines :
1
Series :
CTCBF
Filter Type :
Height (Max) :
0.067 (1.70mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package :
Bulk
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Datasheets
CTCB1812F-121M
Central Technologies CTCB1812F-121M
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN