CTCB0805F-331P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTCB0805F-331P
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
PWR MULTILAYER FERRITE CHIP BEAD
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Current Rating (Max) :
2A
Number of Lines :
1
Series :
CTCBF
Package :
Tape and Reel (TR)
Impedance @ Frequency :
330 Ohms @ 100 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Filter Type :
Power Line
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
DC Resistance (DCR) (Max) :
80mOhm
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max) :
0.043" (1.10mm)
Features :
Product Status :
Active
Datasheets
CTCB0805F-331P
Central Technologies CTCB0805F-331P
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN