CTCB0805F-110P
Mfr.Part #
CTCB0805F-110P
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
PWR MULTILAYER FERRITE CHIP BEAD
Physical Dimension :
L2.0XB1.2XH0.9 (mm)/L0.079XB0.047XH0.035 (inch)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height (Max) :
0.043" (1.10mm)
DC Resistance (DCR) (Max) :
10MOhm
Current Rating (Max) :
6A
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Width :
1.2 mm
Height :
0.9 mm
Impedance @ Frequency :
11 Ohms @ 100 MHz
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Filter Type :
Power Line
Output Impedance :
11 OHM Ω
Number of Terminals :
2
Rated Current :
6 A
Length :
2 mm
Datasheets
CTCB0805F-110P
Central Technologies CTCB0805F-110P
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN