CTC2F-8R2M
Mfr.Part #
CTC2F-8R2M
Inductance :
8.2 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
28MHz
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
560mOhm
Datasheets
CTC2F-8R2M
Central Technologies CTC2F-8R2M
CTC2F-8R2M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD