CTC2F-680M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTC2F-680M
Manufacturer
Central Technologies
Description
AXL LEADED CONF COATED INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
6.5MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
2.9Ohm
Tolerance :
±20%
Series :
ctc2f
Mounting Type :
Through Hole
Inductance :
68 µH
Datasheets
CTC2F-680M
Central Technologies CTC2F-680M
CTC2F-680M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD