CTC2F-390J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTC2F-390J
Manufacturer
Central Technologies
Description
AXL LEADED CONF COATED INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS-compliant :
yes
Type :
PC16SH-10IP06474B2020MTA
Tolerance :
± 20%
DC Resistance (DCR) :
1.7Ohm
Max. temperature :
+70°C
Content :
1pc(s)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
39 µH
Thread length :
9mm
Frequency - Self Resonant :
9.5MHz
Min. temperature :
-25°C
Resistance :
470kΩ
Output :
Mono
Connection :
Solder Tag
Series :
ctc2f
Product Status :
Active
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance ± :
20%
Datasheets
CTC2F-390J
Central Technologies CTC2F-390J
CTC2F-390J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD