CTC2F-330M
Mfr.Part #
CTC2F-330M
Fixed Inductors
Surface Mount :
No
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Tolerance :
20%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Series :
ctc2f
HTS Code :
Mounting Type :
Through Hole
Package Length :
7 mm
DC Resistance (DCR) :
1.5Ohm
Test Frequency :
2.52 MHz
Shielded :
No
Lead Diameter :
0.511 mm
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
Terminal Shape :
Wire
Rated Current-Max :
0.255 A
DC Resistance :
1.5 Ω
JESD-609 Code :
e3
Core Material :
AMORPHOUS MAGNETIC
Construction :
Cylindrical
Number of Functions :
1
Inductance-Nom (L) :
33 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
33 µH
Packing Method :
BULK; TR
Number of Terminals :
2
Pbfree Code :
yes
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Package :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
29.2 mm
Terminal Placement :
Axial
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CTC2F-330M
Central Technologies CTC2F-330M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD