CTC2F-2R7M
Mfr.Part #
CTC2F-2R7M
DC Resistance (DCR) :
280mOhm
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Inductance :
2.7 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
CTC2F-2R7M
Central Technologies CTC2F-2R7M
CTC2F-2R7M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD