CTC2F-220K
Mfr.Part #
CTC2F-220K
AXL LEADED CONF COATED INDUCTOR
Stock
15
In Stock :
15
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm
Inductance :
22 µH
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
CTC2F-220K
Central Technologies CTC2F-220K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD