CTC0F-121J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTC0F-121J
Manufacturer
Central Technologies
Description
AXL LEADED CONF COATED INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
ctc0f
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
8MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
13Ohm
Inductance :
120 µH
Product Status :
Active
Datasheets
CTC0F-121J
Central Technologies CTC0F-121J
CTC0F-121J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD