CTAPF2/0-12TP-Q
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTAPF2/0-12TP-Q
Manufacturer
Panduit Corporation
Description
CONN SPLICE 2/0-12 AWG CRIMP
Manufacturer :
Panduit Corporation
Product Category :
Wire Splice Connectors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Body Material :
Copper
Wire Gauge (Min) :
0 AWG
Termination :
Crimp
Insulation :
Non-Insulated
Body Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Published :
Factory Lead Time :
4 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire Gauge (Max) :
12 AWG
Wire Gauge :
2/0-12 AWG
Terminal Type :
Crimpband, Open Band
Packaging :
Bulk
Mount :
CABLE
Number of Wire Entries :
Varies by Wire Size
Length :
46.22mm