CT8645F-181-T
Mfr.Part #
CT8645F-181-T
Description
HIGH CURRENT TOROID INDUCTOR
Series :
ct8645f
Type :
Wirewound
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Tolerance :
±15%
DC Resistance (DCR) :
110mOhm
Inductance :
180 µH
Datasheets
CT8645F-181-T
Central Technologies CT8645F-181-T
CT8645F-181-T datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD