CT0805LDLSF-6R8M
Mfr.Part #
CT0805LDLSF-6R8M
Frequency - Self Resonant :
60MHz
Tolerance :
±20%
Series :
ct0805ldlsf
DC Resistance (DCR) :
750mOhm
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Inductance :
6.8 µH
Datasheets
CT0805LDLSF-6R8M
Central Technologies CT0805LDLSF-6R8M
CT0805LDLSF-6R8M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD