CT0805HTF-R75J
Mfr.Part #
CT0805HTF-R75J
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
400MHz
Rated Current-Max :
0.3 A
Tolerance :
5%
DC Resistance (DCR) :
2.2Ohm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
18
DC Resistance :
2.2 Ω
Inductance-Nom (L) :
0.75 µH
Test Frequency :
25 MHz
Special Feature :
Q MEASURED AT 50 MHZ
Inductance :
750 nH
Datasheets
CT0805HTF-R75J
Central Technologies CT0805HTF-R75J
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD