CT0805HTF-R68K
Mfr.Part #
CT0805HTF-R68K
DC Resistance (DCR) :
2.1Ohm
Test Frequency :
25 MHz
DC Resistance :
2.1 Ω
Quality Factor-Min (at L-nom) :
18
Inductance-Nom (L) :
0.68 µH
Tolerance :
10%
Frequency - Self Resonant :
420MHz
Rated Current-Max :
0.3 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Special Feature :
Q MEASURED AT 50 MHZ
Inductance :
680 nH
Datasheets
CT0805HTF-R68K
Central Technologies CT0805HTF-R68K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD