CT0805HTF-R62G
Mfr.Part #
CT0805HTF-R62G
Inductance :
620 nH
Tolerance :
2%
Special Feature :
Q MEASURED AT 50 MHZ
Rated Current-Max :
0.3 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance-Nom (L) :
0.62 µH
Frequency - Self Resonant :
450MHz
DC Resistance :
2 Ω
DC Resistance (DCR) :
2Ohm
Test Frequency :
25 MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
18
Datasheets
CT0805HTF-R62G
Central Technologies CT0805HTF-R62G
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD