CT0805HTF-R33J
Mfr.Part #
CT0805HTF-R33J
DC Resistance (DCR) :
1.45Ohm
Frequency - Self Resonant :
800MHz
Rated Current-Max :
0.3 A
DC Resistance :
1.45 Ω
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Test Frequency :
100 MHz
Tolerance :
5%
Inductance :
330 nH
Inductance-Nom (L) :
0.33 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Datasheets
CT0805HTF-R33J
Central Technologies CT0805HTF-R33J
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD